Uuttaja ja Slurp jatkavat yhteistyötä – teille sen kunniaksi pari alennuskoodia

Loistouutisia, hyvät ystävät! Vuoden alusta alkanut Uuttajan ja Slurpin välinen yhteistyö jatkuu!

Slurp-kahvit tulevat jatkossakin olemaan pääosassa Uuttaja-blogin sisältöä. Myös Uuttajan ”tilaus” tulee jatkumaan täsmälleen samanlaisena: kahvia tulee sekä tummia että vaaleita paahtoja ja jokainen lähetys on aina papuina. Iso kiitos Slurp:lle tähänastisesta ja tulevasta! Sekä myös teille, lukijat ja tilailijat! Teitä kuitenkin tarvitaan myös jatkossa.

Hyvät uutiset eivät nimittäin lopu vielä tähän. Jatkuvan yhteistyön kunniaksi haluamme yhdessä Slurpin kanssa tarjota teille, hyvät lukijat, tukijat ja fanit, pieniä etuisuuksia. Alla on kaksi koodia käytettäväksi Slurpin verkkokauppaan. Koodit tuovat teille tiettyjä etuja.

Koodilla ’uuttaja’ saat kahvielämystilausta tehdessäsi viiden (5) euron alennuksen elämyksesi ensimmäisestä kahvista.

Koodilla ’uuttajablogi’ taas saat viiden (5) prosentin alennuksen verkkokaupan tuotteista (kahvit, teet, valmistusvälineet jne).

Eli kertauksena vielä: ’uuttaja’-koodilla 5 euroa ensimmäisestä kahvielämyksen kahvista pois ja koodilla ’uuttajablogi’ 5% alennusta verkkokaupan ostoksista!

Sen lisäksi, että tilauksellasi saat itse pienet alennukset, tuet suomalaista kahviyrittäjyyttä sekä myös kahvibloggaria.

Koodit toimivat myös lahjatilauksia tehdessä. Eli jos/kun itselläsi on kahvi- ja teeasiat kunnossa, niin olisiko lähipiirissäsi joku, joka ilahtuisi paremman kahvin yllätyksestä? Tai kenties jostain uudesta valmistusvälineestä?

Alla muutama tärppi Slurp:n verkkokaupasta:

VÄLINEET:

Hario Chacha Fukami -teekannu: https://www.slurp.coffee/kauppa/kahvitarvikkeet/hario-chacha-fukami-teekannu/

Hario Buono- sähkökäyttöinen vesipannu: https://www.slurp.coffee/kauppa/kahvitarvikkeet/hario-buono-vesipannu-sahkokayttoinen/

Wilfa Svart Uniform -kahvimylly: https://www.slurp.coffee/kauppa/kahvimyllyt/wilfa-svart-uniform-wsfbs-100b-kahvimylly/

Hario v60 Pour Over Kit: https://www.slurp.coffee/kauppa/kahvilaitteet/hario-v60-pour-over-kit/

Kahvikirja: Lani Kingston – Näin syntyy kahvi: https://www.slurp.coffee/kauppa/kahvitarvikkeet/nain-syntyy-kahvi/

KAHVIT:

Kaffe Obscura – Colombia Excelso Santa Lucia: https://www.slurp.coffee/kauppa/kahvit/colombia-excelso-santa-lucia/

Pirkanmaan Paahtimo – Gilberto Rojas: https://www.slurp.coffee/kauppa/kahvit/gilberto-rojas/

Cafetoria Roastery – Espresso Caramelo: https://www.slurp.coffee/kauppa/kahvit/espresso-caramelo/

Inka Paahtimo – Peru Tunki Microlot Organic: https://www.slurp.coffee/kauppa/kahvit/peru-tunki-microlot-organic/

Kaffa Roastery – Rwanda Gitwe: https://www.slurp.coffee/kauppa/kahvit/rwanda-gitwe/

TEET:

TeeMaa – Lohikäärmeenpesä: https://www.slurp.coffee/kauppa/teet/lohikarmeenpesa/

Pona – Resurrection Bush: https://www.slurp.coffee/kauppa/teet/resurrection-bush/

Théhuone – Organic Pai Mu Tan: https://www.slurp.coffee/kauppa/teet/organic-pai-mu-tan/

TeeMaa – Moonlight White: https://www.slurp.coffee/kauppa/teet/moonlight-white/

Théhuone – Sencha Sakura: https://www.slurp.coffee/kauppa/teet/sencha-sakura/

Share

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *